Zimowisko zakończone

W dniach 11-17 lutego odbyły się wyjazdowe warsztaty taneczno-narciarskie "Swojaków". Do Mąchocic-Scholasterii w Górach Świętokrzyskich wyjechało 46 osób - mieszkańców Moszczanki, Skrzebowej i okolicznych miejscowości, członków naszego Zespołu Tańca Ludowego. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Aktywne ferie dla dzieci i młodzieży z naszych wsi", dofinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.
Codzienne zajęcia taneczne pod okiem instruktorki Jolanty Marszał miały na celu przygotowanie do tegorocznych prezentacji, szczególnie z okazji 5-lecia istnienia Zespołu. Już podczas wyjazdu odbył się mały sprawdzian zdobytych umiejętności - "Swojacy" wystąpili w Szklanym Domu - Centrum Edukacyjno-Kulturalnym w Ciekotach, miejscowości w której młode lata spędził Stefan Żeromski.
Uczestnicy wyjazdu każdego dnia udawali się na stok w miejscowości Krajno, gdzie z pomocą instruktorów poznawali tajniki jazdy na nartach bądź samodzielnie doskonalili swój warsztat narciarski. Dla 17 osób, które wzięły udział w wyjeździe, był to pierwszy kontakt z narciarstwem. Odbywały się także zajęcia w ramach programu socjoterapeutycznego, przygotowanego przez Artura Zdanio. W czasie wolnym uczestnicy wyjazdu poznali atrakcje Kielc (Muzeum Narodowe, Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Rezerwat Geologiczny "Kadzielnia"), udali się do sanktuarium na Świętym Krzyżu i odwiedzili Jaskinię "Raj".

Zapraszamy do galerii