Zapraszamy na wykład

W czwartek 29 sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie z lekarzem w ramach cyklu wykładów o tematyce prozdrowotnej. W świetlicy w Moszczance można było posłuchać dr Piotra Liszkowskiego z Poznania, który wygłosił wykład pt. "Niewydolność serca, choroba wieńcowa i zawał serca".

Wykładowca omówił czynniki ryzyka choroby wieńcowej, dzieląc je na podlegające modyfikacjom, czyli takie na które mamy wpływ (m.in. otyłość, palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze, zwiększone stężenie cholesterolu) oraz niepodlegające modyfikacjom (m.in. wiek, występowanie w rodzinie zawałów, miażdżyca). Przedstawił też objawy choroby niedokrwiennej serca, zawału oraz niewydolności serca.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 70 osób. Zostało ono zorganizowane w ramach projektu "Senior na wsi - zdrowy i aktywny kulturalnie". W najbliższych miesiącach odbędą się jeszcze wykłady angiologa, specjalistyki profilaktyki i pielęgnacji stóp oraz psychiatry. W ramach projektu odbędą się też koncerty Big-Bandu Powiatu Ostrowskiego (22 września) oraz Orkiestry "Sinfonietta Polonia" z Poznania.

Zaproszenie