Wyjazd do Gniezna

W niedzielę 27 kwietnia uczestnicy zajęć tanecznych wyjechali do Gniezna i Dziekanowic, aby poznać kolejne instytucje kultury województwa wielkopolskiego. Wyjazd był drugim etapem projektu współfinansowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego (w marcu dzieci i młodzież wyjechali do Szreniawy i Poznania).
Wyjazd rozpoczął się od udziału w spektaklu w gnieźnieńskim Teatrze im. Aleksandra Fredry - młodzi tancerze obejrzeli sztukę "Doktor Dolittle i przyjaciele". Następnie zwiedzano najważniejsze zabytki Gniezna znajdujące się w katedrze: relikwiarz św. Wojciecha i słynne Drzwi Gnieźnieńskie. W międzyczasie wycieczka miała okazję zobaczyć sumę odpustową ku czci św. Wojciecha, którą na placu pod katedrą odprawił dla ogromnej rzeszy wiernych kard. Stanisław Dziwisz.
Po południu grupa udała się do leżących nieopodal Gniezna Dziekanowic, gdzie mieści się Muzeum Pierwszych Piastów. Specjalnym promem udano się na Ostrów Lednicki - który za panowania Mieszka I i Bolesława Chrobrego był jednym z głównych ośrodków obronnych i administracyjnych Polski.
Ostatnim etapem realizacji projektu poznania wielkopolskich instytucji kultury będzie 31 maja wyjazd do Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Russowie oraz do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Zapraszamy do galerii