Wybuchowa Bydgoszcz

We wtorek 27 października grupa seniorów z naszych miejscowości udała się w kolejną podróż edukacyjną, poświęconą instytucjom kultury. Tym razem odwiedzili Bydgoszcz, by poznać ofertę Muzeum Wojsk Lądowych, Exploseum i Operę "Nova".

W Muzeum Wojsk Lądowych nasi studenci trzeciego wieku zobaczyli zabytki militarne w postaci broni strzeleckiej, broni białej, sprzętu pancernego oraz pojazdów wojskowych, a także umundurowania i odznaczeń związanych z polskim wojskiem. W Exploseum - oddziale bydgoskiego Muzeum Okręgowego - obejrzeli ekspozycję dotyczącą historii koncernu DAG, którego założycielem był Alfred Nobel. W tej jedynej zachowanej byłej hitlerowskiej fabryce materiałów wybuchowych, obejrzeli ekspozycję dotyczącą  wojskowości, uzbrojenia, materiałów wybuchowych, a także pracy przymusowej na terenach III Rzeszy, ruchu oporu, konspiracji i sabotażu. Wreszcie finałem wyjazdu był udział w spektaklu baletowym "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego w bydgoskiej Operze "Nova".

Projekt realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie z pomocą finansową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznaną w ramach programu "Kultura dostępna".

Zapraszamy do galerii