Wrócili z Wiśniowej

W dniach 1-8 lutego w Wiśniowej k. Myślenic zorganizowaliśmy zimowisko pn. "Aktywne ferie dla dzieci i młodzieży z naszych wsi", w którym uczestniczyło 45 osób z naszych miejsowości oraz okolic. Głównym elementem wyjazdu były zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone przez Marcina Lewonia. Uczestnicy udawali się też na pobliskie stoki narciarskie, gdzie z pomocą instruktorów poznawali tajniki jazdy na nartach bądź samodzielnie doskonalili swój warsztat narciarski.

Grupa odwiedziła też Obserwatorium Astronomiczne w Wiśniowej oraz kilka większych małopolskich miejscowości: w Wadowicach zobaczyła Muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II, w Krakowie uczestniczyła w warsztatach w Muzeum Etnograficznym oraz Pracowni i Muzeum Witrażu a także zażywała kąpieli w miejscowym parku wodnym, wreszcie w Bochni poznała historię Zabytkowej Kopalni Soli. Dodatkowymi atrakcjami zimowiska były kulig, pieczenie chleba, ognisko i dyskoteka. Wśród opiekunów znaleźli się Albin Bednarczyk, Jolanta Marszał, Karol Marszał i Beata Nowicka.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.


Zapraszamy do galerii zdjęć