Wkrótce "Swojskie Spotkania z Folklorem"

Już wkrótce – w niedzielę 9 sierpnia od godz. 14.30 – w Skrzebowej spotkać się będzie można z polskim i zagranicznym folklorem – okazją do tego będą V Swojskie Spotkania z Folklorem, połączone w tym roku z dożynkami wiejskimi. Do głównych atrakcji imprezy można będzie zaliczyć Zespół Tańca Ludowego "Gerdan" z Ochrydy w Macedonii oraz polonijny Zespół Tańca Ludowego „Polanie znad Dniepru” z Kijowa na Ukrainie. Oprócz gości z zagranicy pojawią się też reprezentanci Wielkopolski południowej, którzy wystąpią w ramach Estrady Folkloru Ziemi Kaliskiej – będą to zespoły tańca ludowego "Swojacy" z Moszczanki i "Snutki" z Potarzycy oraz zespoły śpiewacze „Biadkowianki”, "Łagiewniczanie" i „Doruchowianie”. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty sztuki ludowej, loteria fantowa i wiele atrakcji dla dzieci. Można będzie także oglądnąć wystawę pt. "Przeszłość dla przyszłości. Kultura tradycyjna Ziemi Kaliskiej" - fotografie przedstawiające muzyków, śpiewaków, tancerzy, twórców ludowych i ich prace od lat 70-tych XX wieku do czasów współczesnych.

Zapraszamy do oglądnięcia tańca w wykonaniu Zespołu "Gerdan" z Macedonii.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa. Współorganizatorami są Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Koło Gospodyń Wiejskich Moszczanka – Skrzebowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna Moszczanka – Skrzebowa. Patronatem honorowym imprezę objęli: Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Paweł Rajski - Starosta Ostrowski i Jacek Bartczak - Burmistrz Gminy i Miasta Raszków. Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.” oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Ostrowskiego a także Gminy i Miasta Raszków.   

Podobnie jak przed rokiem pojawi się też koncert towarzyszący imprezie - goście z zagranicy zaprezentują się w sobotę 8 sierpnia o godz. 16.00 w Galerii Amber w Kaliszu.