Warsztaty zakończone

Zakończyły się dwa weekendowe warsztaty taneczne dla Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy". Zajęcia odbywały się w Domu Strażaka w Moszczance w dniach 26-27 września oraz 3-4 października. Prowadzącym był Dariusz Jezierski - choreograf z Poznania, założyciel i kierownik Zespołu Tańca Ludowego "Staropolanie".
Celem zajęć było przygotowanie profesjonalnego obrzędu dożynkowego, w którym udział biorą obie grupy "Swojaków" - razem około 50 osób. Na program składają się śpiewy, recytacje, fragmenty poloneza, kujawiaka, mazura i oberka, taniec kłosów, obtańcowywanie wieńca i wprowadzenie chleba. Obrzęd jest żywym widowiskiem, z wykorzystaniem wielu rekwizytów. Mamy nadzieję, że w przyszłości Zespół będzie mógł go jak najczęściej wykonywać. Dodatkowo choreograf nauczył grupę dzieci i młodzieży nowej polki oraz tańca z regionu lubuskiego.
Warsztaty odbyły się dzięki dotacji w wysokości 7 200 zł. przyznanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego na realizację projektu "Wieniec Wielkopolski czyli Święto Plonów - warsztaty dla dzieci i młodzieży". Za pomoc w jego realizacji dziękujemy także kierownictwu Motelu "Podjadek" w Górznie.

Zapraszamy do galerii zdjęć