W browarze i teatrze

W sobotę 24 maja czterdziestu mieszkańców naszych miejscowości i okolic udało się na wycieczkę do Poznania. Celem było Centrum Wycieczkowe "Świat Lecha" i spektakl w Teatrze Nowym.

Kompania Piwowarska to jedna z największych i najnowocześniejszych spółek sektora piwowarskiego w Polsce. Cześć cyklu produkcyjnego piwa każda pełnoletnia osoba może zobaczyć w poznańskiej siedzibie tej firmy. Uczestnicy naszej wycieczki odbyli podróż od "serca browaru", czyli warzelni, przez centrum multimedialne i wielką linię do produkcji piwa, do wzorcowego pubu, gdzie nastąpiła degustacja piwa.

Druga część wyjazdu odbyła się w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego, gdzie miał miejsce spektakl pt. "Przyjęcie dla głupca". Uczestnicy wyjazdu przenieśli się do nowoczesnego mieszkania francuskiego wydawcy Pierre’a Brochant’a, który jest zamożnym kolekcjonerem sztuki, smakoszem wytrawnych win, ma piękną młodą żonę (którą odbił przyjacielowi) i… kochankę. Nudę cotygodniowych spotkań z przyjaciółmi zabija głupiec, którego każdy przyprowadza na kolejne kolacje. Zabawa jest pyszna, bo naiwniak nie podejrzewa podstępu, a zwycięża ten, który przyprowadzi większego głupca. Okazuje się jednak, że głupi bywa mądry, a mądry głupi. Jak w życiu, jesteśmy aktorami wielu ról. Tym razem ofiara pomści swoje krzywdy, co najzabawniejsze, zupełnie przypadkiem, nawet o zemście nie myśląc.