Przygotowania do dożynek

Trwają przygotowania do Święta Plonów naszych dwu miejscowości. Dożynki rozpoczną się w niedzielę 21 sierpnia Mszą św. w kościele parafialnym w Skrzebowej o godz. 8.30. Starostami uroczystości będą Bożena Wojciechowska oraz Dariusz Niezgódka. Część artystyczna w wykonaniu "Swojaków" planowana jest przy Domu Strażaka w Moszczance o godz. 14.30. Wieczorem zapraszamy na zabawę taneczną. Na uczestników uroczystości czekać będzie wiele atrakcji, takich jak np. loteria fantowa, zamek i stoiska dla dzieci.
Zespół Tańca Ludowego "Swojacy", który zaprezentuje podczas dożynek program artystyczny, wystąpi m.in. w nowych strojach szlacheckich. Po warsztatach w Gołdapi, w których członkowie Zespołu uczestniczyli na przełomie lipca i sierpnia, cały układ choreograficzny jest już odświeżony, teraz odbywają się jeszcze ostatnie próby. Odświeżona została także część eksponatów używanych przez Zespół podczas wykonywania obrzędu dożynkowego, za co "Swojacy" dziękują Kołu Gospodyń Wiejskich. 
Dożynki przygotowywane są przez wszystkie organizacje działające w Moszczance i Skrzebowej, w związku z tym każda z nich przyjęła na siebie wiele obowiązków. Mamy  tylko nadzieję, że dopisze nam pogoda!