Propozycja wyjazdów dla seniorów

Otrzymaliśmy dotację ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura dostępna" na organizację wyjazdów z zakresu edukacji kulturalnej dla 50 osób w wieku powyżej 50 lat. W ramach projektu pod nazwą Wiejska objazdowa akademia trzeciego wieku starsi mieszkańcy naszych wsi i innych miejscowości gminy Raszków wezmą udział w cyklu następujących wyjazdów:

1)   Kultura ludowa i opera - Wrocław: Muzeum Etnograficzne, Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego oraz spektakl operowy "La Traviatta" Giuseppe Verdiego w kinie „Nowe Horyzonty” (odbył się w sobotę 18 lipca);

2)  Kultura w fabryce - Łódź: Muzeum Sztuki, Muzeum Miasta Łodzi, Manufaktura oraz film w kinie (sobota 29 sierpnia);

3) Sztuka i historia - Poznań: Muzeum Narodowe, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i spektakl "Mister Barańczak" w Teatrze Nowym (12 września);

4) Wojskowość - Bydgoszcz: Muzeum Wojsk Lądowych, Exploseum i spektakl baletowy w Operze "Nova" (październik);

5) Piastowie i muzyka - Opole: Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu oraz koncert w Filharmonii Opolskiej (listopad).

W ramach każdego z wyjazdów odwiedzane jest jedno muzeum o znaczeniu narodowym, jedno muzeum o znaczeniu regionalnym oraz jedna z instytucji kultury, takich jak: opera, kino, teatr, balet czy filharmonia.

Podsumowaniem projektu będzie opera komiczna "Bastien i Bastienne" W.A. Mozarta, która wystawiona zostanie dn. 12 grudnia 2015 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie.

Pomoc w zdobyciu środków finansowych na organizację projektu okazał nam poseł Przemysław Krysztofiak, za co serdecznie dziękujemy!