Powitanie Proboszcza

W niedzielę 9 września podczas Mszy św. o godz. 11 odbyło się oficjalne powitanie ks. Rafała Krysia, który dekretem Biskupa Kaliskiego z dniem 3 września mianowany został nowym proboszczem parafii Zwiastowania Pańskiego w Skrzebowej.
Wprowadzenia nowego Proboszcza dokonał wicedziekan raszkowski ks. Nikodem Lewandowicz, po czym odczytał dekret nominacyjny. W imieniu parafian ks. Proboszcza powitali przedstawiciele Rady Parafialnej. Zrobili to słowami:

Drogi nasz Księże Proboszczu Rafale!
W dniu uroczystej instalacji na urząd Proboszcza naszej Parafii pragniemy Cię w tej nowej roli serdecznie powitać i życzyć błogosławieństwa Bożego oraz mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

Zawierzając Księdza Matce Kapłanów, życzymy wszelkiego dobra oraz Bożego Błogosławieństwa na lata pracy w naszej parafii. Niech Matka Boża w skrzebowskim obrazie wyprasza dla Księdza Proboszcza dobre zdrowie i przygarnia do swego serca.
Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra wspólnoty parafialnej. Zapewniamy Cię, że możesz liczyć na naszą pomoc i należyte wsparcie.

Szczęść Boże!
Z zapewnieniem o modlitwie i jedności
Parafianie – mieszkańcy Bieganina, Moszczanki i Skrzebowej