Pielgrzymka seniorów do Lichenia

Kolejnym etapem projektu "Dzień Seniora jest co miesiąc" była pielgrzymka do Lichenia, która odbyła się w poniedziałek 27 sierpnia. Uczestnicy wyjazdu modlili się przed cudownym obrazem w największej świątyni w Polsce oraz zobaczyli pozostałe obiekty kultu sakralnego w Licheniu.
Pobyt w Licheniu rozpoczął się od Mszy św. w ogromnej bazylice Matki Boskiej Licheńskiej. Po Eucharystii seniorzy mogli posłuchać koncertu organowego wykonanego na największym tego typu instrumencie w Polsce, pomodlić się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski i zwiedzić kaplice górnej i dolnej bazyliki, wraz z wieloma okolicznościowymi wystawami.
Po obiedzie uczestnicy pielgrzymki udali się do starej części sanktuarium, gdzie mogli odwiedzić kościół św. Doroty, wejść na Golgotę, pospacerować wśród pięknej zieleni, obejrzeć wiele kapliczek czy pomników. Nie obyło się także bez skosztowania wody z cudownego źródełka. Dla pozostałych w Moszczance i Skrzebowej domowników zakupiono oczywiście dewocjonalia i pamiątki.
W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili jeszcze kościół w Tursku koło Pleszewa, gdzie także mieści się cudowny obraz Matki Bożej.
Przypominamy, że projekt "Dzień Seniora jest co miesiąc" odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jego kolejny etap rozpocznie się w niedzielę 23 września o godz. 11 - będzie to wyjazd do Wrocławia na Panoramę Racławicką oraz operetkę "Skrzypek na dachu".

Zapraszamy do galerii.