Na "Mazowsze" do Warszawy

W niedzielę 5 października dzieci i młodzież z zespołu tanecznego udali się do Warszawy, by uczestniczyć w koncercie "Mazowsza". Wyjazd był jednym z działań w ramach realizacji zadania "Zatańczmy razem... Na ludowo", współfinansowanego z dotacji Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Pobyt w Warszawie połączony był ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc stolicy, które pokazał miejscowy przewodnik. Wędrówka rozpoczęła się od obejrzenia wnętrz Zamku Królewskiego, po czym prawie pięćdziesiątka młodych osób pospacerowała na Stary Rynek, gdzie zrobiono pamiątkowe zdjęcie w towarzystwie warszawskiej Syrenki. Na Rynku grupa spotkała też warszawskiego kataryniarza. Kolejnymi etapami wędrówki były mury miejskie, pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Krakowskie Przedmieście. Później autokarem udano się do Parku Łazienkowskiego.
Wieczorem rozpoczął się główny punkt pobytu w stolicy - Koncert z okazji 60-lecia Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze", który odbył się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Prawie trzygodzinny program zawierał ponad dwadzieścia tańców oraz pieśni z różnych regionów Polski. Młodzież zwróciła szczególną uwagę na piękne stroje, różniące się w zależności od regionu, który reprezentowały. Było to istotne także z tego względu, że z części dotacji przyznanej Stowarzyszeniu Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w najbliższym czasie zakupione zostaną stroje wielkopolskie dla starszych tancerzy.


Zapraszamy do galerii.