Międzynarodowo "na ludowo"

W dniach od 23 do 27 sierpnia Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" uczestniczył w XII Warsztatach Folklorystycznych "Na ludową nutę" w Żerkowie. Oprócz naszego Zespołu, będącego jedynym reprezentantem Polski, w warsztatach udział wzięły także grupy z Izraela, Łotwy, Rumunii i Ukrainy. Wszystkie Zespoły dały popisy tańca i śpiewu ludowego podczas trzech koncertów: w Żerkowie, Pleszewie i Mikuszewie k. Miłosławia.
Pierwsze widowisko w Żerkowie (24 sierpnia) poprzedził pochód artystów, który przeszedł spod Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego do Rynku i z powrotem. Tam uczestnicy warsztatów powitali widzów wspólnym tańcem. Następnie każda nacja przestawiła swój oryginalny program. Widownię zachwyciły piękne stroje, świetne umiejętności taneczne i wokalne artystów. Także następne koncerty - na Rynku w Pleszewie (26 sierpnia) oraz podczas dożynek Gminy Miłosław w Mikuszewie (27 sierpnia) - spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony publiczności.
Warsztaty wiązały się oczywiście z wieloma zajęciami tanecznymi. Dodatkowo odbywały się międzykulturowe wieczory integracyjne oraz wspólny wyjazd do Poznania. Opiekunkami "Swojaków" były Jolanta Marszał (instruktorka) oraz Dorota Szczepaniak. Warsztaty zostały zorganizowane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Zapraszamy do galerii