Książka ks. Proboszcza

Na początku kwietnia br. ukazała się książka autorstwa ks. Mariusza Pohla. Nasz Proboszcz jest duszpasterzem, rekolekcjonistą, publicystą i fotografikiem. Pokłosie wszystkich Jego zainteresowań znajdziemy w książce pt. "Woń pokusy. Smak prawdy", która jest zbiorem rozważań na Wielki Post.
Jak czytamy "pierwowzorem tej książeczki były nietypowe i nowatorskie rekolekcje wielkopostne. Rozważania i zdjęcia podpisane cytatami z Biblii ukazywały się co tydzień w internecie... Komputer można włączyć o dowolnej porze, można się na chwilę zatrzymać, do ciekawszych czy trudniejszych miejsc można wrócić. Podobnie jest też z książką.
Pokusy czyhają na nas na każdym kroku. Dzięki nim życie jest ekscytujące, ciekawe i kolorowe. Ale biada, jeśli człowiek bezkrytycznie zaufa obietnicom świata, jeśli nie zastanowi się nad możliwymi konsekwencjami swoich pochopnych decyzji. Pociągająca woń złudzeń, reklam i pragnie mile łechce nasze nozdrza, ale smak smutnych następstw i realiów życia bywa zazwyczaj gorzki. Im prędzej poznamy i docenimy prawdę o Bogu, człowieku, życiu i o sobie samych, tym mniej przezyjemy rozczarowań."