Kolonie w Mikoszewie

W dniach 13-21 lipca grupa 45 członków zespołu tańca ludowego uczestniczyła w koloniach taneczno-profilaktycznych w Mikoszewie w województwie pomorskim. Głównym celem kolonii była nauka tańca ludowego, czemu służyły  codzienne warsztaty taneczne, prowadzone przez instruktorkę zespołu Jolantę Marszał. W ten sposób młodzi tancerze ugruntowali swoje dotychczasowe umiejętności ale także nauczyli się całkiem nowego tańca wielkopolskiego. Każdego dnia odbywały się także zajęcia z profilaktyki antyalkoholowej i antyuzależnieniowej, które prowadziła Ewa Przybylska. Dzieci i młodzież poznali istotę uzależnienia od alkoholu, narkotyków i tytoniu, rozważyli stereotypy związane ze spożywaniem alkoholu i poznali korzyści płynące ze zdrowego stylu życia.
Popołudniami dzieci i młodzież aktywnie wypoczywały, korzystając z kąpieli w Morzu Bałtyckim, biorąc udział w rozgrywkach sportowych oraz innych grach i zabawach, pod okiem wychowawczyń: Eweliny Marszał, Anny Szymankiewicz i Ewy Wojtczak oraz kierownika kolonii Karola Marszała. Miały także okazję do poznania bliższej i dalszej okolicy - podczas pieszej wycieczki doszły do ujścia Wisły a autokarem udały się do Trójmiasta, Malborka, Kaszubskiego Centrum Edukacji w Szymbarku i byłego obozu koncentracyjnego Stutthof w Sztutowie, po drodze zwiedziły też toruńską starówkę. Jedną z atrakcji była przejażdżka Żuławską Kolejką Wąskotorową. Niespodzianką była też nauka karate, dzięki współpracy z inną grupą kolonijną.
Kolonie zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Urzędu Gminy i Miasta Raszków, Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty, Banku Spółdzielczego w Raszkowie oraz firmy Weko Polska z Moszczanki.


Zapraszamy do galerii.