Dożynki 2008

W niedzielę 17 sierpnia odbyły się Dożynki Wiejskie wsi Moszczanka i Skrzebowa. Święto Plonów rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafialnym, gdzie ks. proboszcz Rafał Kryś poświęcił wieniec dożynkowy (upleciony wcześniej przez panie z KGW) oraz tradycyjny bochen chleba, który po Mszy podzielony został i rozdany wiernym.
Po południu w tradycyjny sposób rolnicy podziękowali za tegoroczne zbiory i odebrali dożynkowe chlebki. Mimo niepewnej pogody część oficjalna i artystyczna Dożynek odbyły się na placu obok Domu Strażaka. Część artystyczną zapewniły dzieci i młodzież z naszego zespołu tańca ludowego, które po raz pierwszy miały okazję zaprezentować się przed tak dużą rzeszą mieszkańców naszych wsi i pokazać efekty swej rocznej pracy. Tak wiec grupa młodsza pokazała polkę lubelską oraz zestaw tańców wielkopolskich a grupa starsza poprowadziła tradycyjny korowód dożynkowy oraz zatańczyła poloneza, krakowiaka i tańce wielkopolskie.
Starostami tegorocznego Święta Plonów byli Barbara Maleszka ze Skrzebowej i Hieronim Witczak z Moszczanki. Uroczystość uświetnili swoją obecnością także zaproszeni goście: Burmistrz Jacek Bartczak, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Andrzej Matyba, radna powiatu ostrowskiego Maria Tomaszewska oraz sołtysi Bieganina i Głogowej. Prowadzącymi oficjalną część Dożynek byli Andrzej Jarmuszczak i Agnieszka Nowacka.
Wieczorem słoneczna pogoda się utrzymała, co pozwoliło na zorganizowanie zabawy pod gołym niebem (właściwie pod gwiazdami). Przygrywał zespół Ex-Flesh.
Organizatorami dożynek były organizacje społeczne działające w naszym miejscowościach.


Zapraszamy do galerii.