Uroczystości Bożego Ciała

Jak co roku w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Wierni wychodzą wtedy z Najświętszym Sakramentem na ulice swych miejscowości by zamanifestować wiarę. Podobnie było także 7 czerwca 2007 w Skrzebowej.

Tradycyjnie procesja Bożego Ciała po Mszy Świętej przeszła ulicami Skrzebowej, by zatrzymać się przy 4 specjalnie ustawionych ołtarzach. Księdzy proboszczowi wraz z Najświętszym Sakramentem towarzyszyły barwne sztandary i feretrony, dzieci sypiące kwiaty oraz wielu parafian. Dopisała pogoda, w tym roku wyjątkowo upalna. Wieczorem tego samego dnia na placu parafialnym odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, sponsorowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Państwa Franków, w którym uczestniczyło około 50 mieszkańców naszych miejscowości.

W kolejne dni w ramach oktawy Bożego Ciała odbywały się Msze św. z procesjami eucharystycznymi dookoła kościoła. Ostatnia procesja w czwartek 14 czerwca zatrzymała się przy 4 ołtarzach, przy których ks. proboszcz odczytał fragmenty Ewangelii. Całość zakończyło uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.