Członkinie kół gospodyń wiejskich z gminy Raszków uczestniczyły w kolejnych warsztatach w ramach projektu "Patriotyzm kulinarny - ochrona dziedzictwa małej i dużej ojczyzny". Warsztaty odbyły się w dn. 3-4 września 2022 r. a prowadzili je Anna Rumińska ze Slow Food Dolny Śląsk oraz Bruno Zachariasiewicz z Fundacji Plastformers. Głównymi celami tej części projektu były zwiększenie wiedzy w zakresie dziedzictwa kulinarnego regionu, racjonalnego żywienia i zrównoważonego środowiskowo ogrodnictwa domowego a także pogłębienie świadomości miejsca i rozwijanie patriotyzmu kulinarnego, jako formy pokojowej i prospołecznej manifestacji świadomości narodowej i regionalnej oraz szacunku dla dziedzictwa kulturowego.
W trakcie warsztatów kulinarnych w świetlicy wiejskiej w Moszczance gospodynie wykonały potrawy staropolskie (białą polewkę, tartuchy, kloski marchwiane, prędki ser, modrą radziwiłłowską i brajkę prosianą), reprezentujące różne pożytki tradycyjnego gospodarstwa wielkopolskiego: łąkę, pole, zagrodę, wodę, ogród, sad i las. Potrawy były spójne z filozofią zrównoważonego rolnictwa i konsumpcji. Jednocześnie w Starej Oborze w Skrzebowej oraz w jej otoczeniu odbywały się warsztaty ogrodnicze, na które składały się m.in. wprowadzenie do permakultury, pokaz przygotowania gorącego 18-dniowego kompostu metodą Berkeley, porównanie z innymi metodami kompostowania, przygotowanie herbaty kompostowej metodą dr Elaine Ingham, omówienie budowy podwyższonych grządek różnego typu, permakulturowego zarządzania wodą, retencji i przeciwdziałania suszy.
Projekt sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.