Zawody wędkarskie

W poranki 28 i 29 sierpnia nad stawem w Moszczance zebrali się miłośnicy wędkowania z Moszczanki i Skrzebowej - w sobotę dzieci do 15 roku życia a w niedzielę wszyscy powyżej 15 lat. Byli oni uczestnikami III Zawodów Wędkarskich, zorganizowanych przez Zbigniewa Kmiecika i Henryka Stefańskiego. Na wodzie pojawiły się spławiki i o 7.30 rozpoczynano wędkowanie. Raz po raz karp czy płoć lądowały w siatkach. Każdy próbował różnych sposobów aby złowić taaaaką rybę.

Po ponad dwóch godzinach wędkowania komisja sędziowska ważyła złowione ryby i ogłaszała wyniki. W kategorii dzieci I miejsce zdobył Jędrzej Krampilc, za co otrzymał nagrodę oraz puchar ufundowany przez Karola Marszała, radnego Rady Gminy. Za nim uplasowali się Kamil Cicharzewski i Julian Wasiak. Wśród dorosłych zwyciężył Zdzisław Wojtczak, drugi był Damian Słomiany, a trzeci Krystian Musiał. Puchar dla zwycięzcy ufundował i wręczył Burmistrz Jacek Bartczak. Zwycięskie trójki otrzymały też atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów zawodów.