Wyjazd do Szreniawy i Poznania

W niedzielę 16 marca uczestnicy zajęć tanecznych wyjechali do Szreniawy i Poznania, by poznać dwie instytucje kultury samorządu województwa wielkopolskiego. Wyjazd został zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie a dofinansowany przez samorząd województwa w ramach konkursu ofert z dziedziny kultury i sztuki.
Pierwszym etapem wyjazdu była wizyta w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie pod Poznaniem. 43 uczestników wyjazdu miało okazję zwiedzić stałe ekspozycje muzeum, które jest największą tego typu placówką w Polsce. Jednak główną atrakcją był udział w VII Jarmarku Wielkanocnym, gdzie można było m.in. zobaczyć zespół tańca ludowego z czeskich Moraw, spróbować sił w malowaniu pisanek czy obejrzeć prezentację pracy twórców ludowych.
Kolejnym etapem wyjazdu był udział w operze "Czarodziejski flet" W.A. Mozarta w Teatrze Wielkim w Poznaniu - dzieci i młodzież mogli po raz pierwszy uczestniczyć w tej formie muzyczno-teatralnej.
W ramach popularyzacji wielkopolskich instytucji kultury odbędą się jeszcze wyjazdy do teatrów i muzeów w Gnieźnie (kwiecień) i Kaliszu (maj).


Zapraszamy do galerii.