Tym razem przyroda

Drugi już wyjazd dla seniorów i ich wnuków odbył się w poniedziałek 9 lipca i poświęcony był przyrodzie. W sumie 68 osób udało się do Poznania by zajmować się zoologią i botaniką.
Pierwszym elementem wyjazdu był film w technologii trójwymiarowej pt. "Dzikie z natury" - inspirująca opowieść o miłości, poświęceniu i nadzwyczajnej więzi między ludźmi i zwierzętami. Film ukazywał osierocone orangutany i słonie oraz wyjątkowych ludzi, którym udało się je nie tylko uratować i wychować, ale również przywrócić im życie na wolności. Następnie z Nowym Zoo uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć na własne oczy egzotyczne zwierzęta, m.in. słonie w ogromnej słoniarni. Przejażdżka kolejką "Maltanka" pozwoliła zarówno seniorom jak i juniorom odprężyć się w cieniu drzew a jednocześnie z pomocą przewodnika poznawać ciekawe okazy zwierząt zgromadzone na obszarze ponad 100 hektarów. Wreszcie w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza studenci mogli zobaczyć kolekcje nietypowych roślin, wspaniałych kwiatów i wyjątkowych drzew. Mogli przysiąść w cieniu różnych gatunków kasztanowca, przyjrzeć się odmianom lilii czy też nacieszyć oczy widokiem alpejskiej roślinności. 

Projekt "Wiejska objazdowa akademia dla seniora i juniora" realizowany jest w ramach Europejskiego Roku Osób Starszych i Integracji Międzypokoleniowej dzięki środkom pozyskanym z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Zapraszamy do galerii