Teatr w kościele

W naszym kościele parafialnym w niedzielę 16 listopada miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Świątynia stała się sceną teatralną, a to za sprawą Teatru Niepokojów Twórczych z Raszkowa.
Teatr wystawił  "Dialogi" - przedstawienie oparte na trzech dramatach Karola Wojtyły: "Przed sklepem jubilera", "Brat naszego Boga" i "Promieniowanie ojcowstwa". Ich fragmenty ułożył w nową całość i wyreżyserował Marian Rybicki,  jako spoiwa używając wiersza "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Piękną muzykę do słów autora napisał kaliski kompozytor młodego pokolenia Jakub Tomalak. Wśród aktorów znalazł się też Andrzej Jarmuszczak, mieszkaniec Skrzebowej.
Jak stwierdził reżyser, w sztuce ukazywane jest cały czas "zmaganie człowieka, dialogi, które toczą się w małżeństwie, w narzeczeństwie, które toczą artyści, różni ludzie, którym zależy na losach tego świata i którzy próbują podejmować najróżniejsze decyzje. I dopiero na końcu okazuje się, że właściwie takim jedynym sposobem na rozwiązanie wszystkich spraw jest poddanie się tej wielkiej miłości Boga, który nas w taki sposób stworzył, że do miłości nas powołał. I to jest dopiero pełne rozwiązanie wszystkich zawiłości, które tkwią w materii dramatu."