Seniorzy w Poznaniu

Wyjazdem do Teatru Wielkiego w Poznaniu na operę "Halka" Stanisława Moniuszki zakończył się projekt "Dzień Seniora jest co miesiąc" dla starszych mieszkańców naszych miejscowości. Grupa 50 osób udała się do stolicy Wielkopolski we wtorek 20 listopada.
Seniorzy mieli okazję, często po raz pierwszy w życiu, poznać tę oryginalną formę sztuki muzycznej jaką jest opera. Sama "Halka" jest arcydziełem opery narodowej, zajmującym wysokie miejsce w polskiej kulturze. Treść oparta jest na klasycznym dramacie społecznym, poruszającym odwieczny problem przynależności klasowej. Miłość, zdrada i zazdrość nadają temu melodramatowi wymowę ponadczasową. Dramat prostej góralki (tytułowej Halki), nieszczęśliwie zakochanej w młodym szlachcicu - Januszu, znalazł przejmujący wyraz w muzyce Moniuszki.
Wyjazd do Poznaniu zakończył 6-miesięczny projekt, realizowany przez nasze Stowarzyszenie przy wsparciu finansowym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wcześniej seniorzy byli w Kinie w Kaliszu, zwiedzili Rydzynę, Gostyń i Dobrzycę, pielgrzymowali do Lichenia, obejrzeli Panoramę Racławicką i uczestniczyli w operetce "Skrzypek na dachu" we Wrocławiu oraz obejrzeli spektakl w kaliskim teatrze.
Mimo, iż projekt się zakończył, seniorzy planują jeszcze spotkanie podsumowujące wszystkie wyjazdy z projekcją kilkuset zdjęć, które odbędzie się 19 grudnia o godz. 16.30 w Domu Strażaka w Moszczance.

Zapraszamy do galerii.