Pożegnaliśmy gości z zagranicy

W ostatnich dniach gościły u nas dwa zespoły tańca ludowego z zagranicy. Zespół Tańca Ludowego "Wesna" z Sumów na Ukrainie oraz Zespół Tańca Ludowego "Branislav Nusić" z Vladićin Han w Serbii przyjechały do naszych miejscowości na zaproszenie Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy", świętującego swoje 5-lecie. W związku z tym wszystkie zespoły uczestniczyły w koncercie jubileuszowym 21 lipca w Domu Kultury w Raszkowie oraz w II Swojskich Spotkaniach z Folklorem w Skrzebowej 22 lipca.

Oba zespoły przyjechały do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie były zakwaterowane, w środę 18 lipca. W czwartek uczestniczyły w warsztatach integracyjnych w Moszcznce, po czym udały się na próbę do Domu Kultury w Raszkowie. W piątek grupy wyjechały do Wrocławia, by zobaczyć Panoramę Racławicką oraz inne ciekawe miejsca w stolicy Dolnego Śląska. W sobotę odbywały się przygotowania do wieczornego koncertu w Raszkowie. W niedzielę grupa z Ukrainy zwiedziła Gołuchów natomiast grupa z Serbii Pałac w Lewkowie oraz lotnisko w Michałkowie, po południu oba zespoły wystąpiły w Skrzebowej. W poniedziałek grupa serbska wyjechała w drogę powrotną natomiast grupa ukraińska zwiedziła Poznań. We wtorek Ukraińcy zwiedzali Ostrów Wielkopolski a wieczorem spotkali się z grupą starszą "Swojaków" na spotkaniu podsumowujacym i ognisku w Moszczance.

Przyjazd grupy z Ukrainy zorganizowany został dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży. Pobyt grupy serbskiej dofinansowany został przez Powiat Ostrowski. Ogromne podziękowania dla pilotek, które towarzyszyły obu grupom przez cały czas pobytu w naszej okolicy: Justynie Błocisz, Joannie Jarmuszczak, Agnieszce Piekiełek i Dominice Wasiak.

Zapraszamy do galerii