Najbliższe plany "Swojaków"

W piątek 15 marca odbyło się zebranie rodziców członków Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" oraz rodziców dziewcząt, które tworzą powstającą kapelę dudziarską. Było ono poświęcone tegorocznym planom artystycznym zespołu.

W nabliższych miesiącach "Swojacy" wystąpią m.in. podczas Jarmarku Wielkanocnego w Ostrowie Wielkopolskim (23 marca), Prezentacji KGW w Raszkowie (5 maja) i dożynek w Niedźwiedziu (18 sierpnia) oraz w Raszkowie (26 sierpnia). Planowany jest także wyjazd zagraniczny na festiwal w Kiszyniowie w Mołdawii, który odbędzie się w połowie października.

Największym wydarzeniem będą oczywiście III Swojskie Spotkania z Folklorem, które w tym roku odbędą się w niedzielę 14 lipca. Oprócz zespołów folklorystycznych z południowej Wielkopolski na boisku sportowym w Skrzebowej będzie można także posłuchać i zobaczyć zespół "Jarzębina" z Kocudzy, znany z piosenki "Koko, koko, Euro spoko". Pojawią się także zespoły taneczne z zagranicy: "Doftanita" z Rumunii oraz "Opincuta" z Mołdawii. Już teraz zapraszamy!