Młodzi tancerze w Poznaniu

Jednym z działań w ramach zajęć z tańca ludowego dla młodych mieszkańców naszych wsi był wyjazd na Poznańskie Warsztaty Operowe, które pod hasłem "Wielkopolskie ślady Wojciecha Bogusławskiego" odbywały się w niedzielę 18 listopada w poznańskim Teatrze Wielkim. Uczestnicy dowiedzieli się o związkach Bogusławskiego z naszym województwem, jednak najbardziej oczekiwanymi fragmentami zajęć były występy kilku dziecięcych zespołów tańca ludowego. W ten sposób 40 dzieci z Moszczanki i Skrzebowej mogło podziwiać bardziej doświadczonych rówieśników, na których będą mogli się teraz wzorować.
Oprócz wizyty w Operze uczestnicy projektu zwiedzali jeszcze Poznań oraz obejrzeli film pt. "Galapagos", wyświetlony w technice trójwymiarowej.
W najbliższym czasie dla młodych tancerzy zostaną zakupione pierwsze stroje ludowe, a ich premierowe występy dla rodziców, dziadków i mieszkańców naszych wsi zaplanowane są na 19 i 30 grudnia, i odbędą się w Domu Strażaka.
Projekt "Tańcząc spędzamy aktywnie czas i kultywujemy tradycję", realizowany przez nasze Stowarzyszenie, uzyskał wsparcie od Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zapraszamy do galerii